Zabytki Turcji

Turcja odwiedzana jest każdego roku przez kilkaset tysięcy Polaków. Popularność tego miejsca nie jest oczywiście przypadkowa. Wpływa na nią wiele czynników, a pośród nich jako szczególnie istotny wskazać należy zabytki. Zabytki w Turcji są jedyne w swoim rodzaju, ale skupmy się na kilku najważniejszych pozycjach.

Kapadocja – ta cudowna kraina zdaje się być prawdziwą wizytówą Turcji. Kraina unikalna i nie powtarzalna. Zdecydowana większość turystów, którzy wybierają wakacje w Turcji, decyduje się również na wycieczkę fakultatywną do Kapadocji. Kapadocja to niesamowite masywy skalne połączone z jaskiniami. Największe wrażenie na turystach robią podziemne miasta, w których nie tak dawno jeszcze mieszkali ludzie. Minusem Kapadocji jest duża odległość od wybrzeża. By dotrzeć do tej krainy w podróży należy spędzić około siedmiu godzin.

Drugim miejsce, które bez dyskusyjnie godne jest polecenia to Pammukle. Wprawdzie Pammukale nie jest miejscem unikalnym, ale za to wskazać je należy jako niesamowite. Pammukale to wapienne tarasy, które jednak częściowo zostały zamknięte dla turystów. Turyści muszą ograniczyć odwiedziny by miejsce to nie zostało doszczętnie zniszczone.

Trzecie miejsce, a raczej metrolopia, jaką należy polecić jest Stambuł. Stambuł to największe miasto w Turcji i w zasadzie miejscowość, która posiada największą liczbę miejsc godnych zobaczenia. Czy znana jest wamm Hagia Sofia? Zapewne tak – to największy na świecie meczet. Warto jest tam wyjechać tylko po ty, by przygotować samą fotografię tego zabytku – zapiera od dech w piersiach!

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Odkryj Tajemnice Kam

Nieopodal malowniczych krajobrazów i historycznych zabytków Cypru, zlokalizowana jest Kamera ...

Internet AirMax Wroc

Wrocław, znany jako "Wenecja Polski", to miasto o bogatej historii ...

SPEED TEST Internetu

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia stała się nieodłączną częścią naszego ...

Jakie prędkości s

Współczesne gry online stały się jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania ...

Airmax Internet na t

1. Wprowadzenie Airmax Internet to dynamicznie rozwijający się dostawca usług internetowych ...