Obecnie internet, z którego korzystamy we wszelkich możliwych urządzeniach – w telefonach, tabletach, komputerach etc., jest w naszym społeczeństwie głównym źródłem rozrywki większości ludzi.
Dzięki powszechnie dostępnej technologii w jednym małym urządzeniu mamy dostęp do niemal każdego obszaru naszych zainteresowań. Zwykle korzystanie z internetu rozpoczynamy od sprawdzenia codziennych informacji oraz prześledzenia aktywności w social mediach. Oczywiście możemy także zrobić zakupy czy też załatwić formalności. Kiedy już uczynimy zadość obowiązkom, możemy przejść do przyjemności. Ważne jest to, że w internecie rozrywka jest szybka i zwykle tania. Muzyka bez opłat, filmy, teledyski, dokumenty, książki czy zdjęcia – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Oczywiście najłatwiej odnaleźć rzeczy, które z wysoką sztuką nie mają nic wspólnego, jednak bardziej wymagającemu odbiorcy również z łatwością uda się znaleźć coś odpowiedniego.
Kiedy puścimy już ulubioną płytę, możemy realizować kolejne hobby. Może gra? Zapalony strateg, wytrawny karciarz, miłośnik gier planszowych – każdy znajdzie odpowiedni serwis, w którym będzie mógł się wykazać, zarówno sam, jak i w rozgrywce z innymi.
Wymienianie rozrywek, które niesie internet jest zajęciem, które prawdopodobnie nie ma końca. Nie ma wątpliwości, że potrafią one wciągnąć w wirtualny świat na wiele godzin.