Jak samemu skalibrować alkomat?

Samodzielna kalibracja alkomatu – czy to możliwe?

Alkomaty to urządzenia służące do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Używają ich przede wszystkim służby sprawdzające kierowców, ale nie tylko. Można zakupić swój prywatny sprzęt, natomiast aby działał on sprawnie i pokazywał prawidłowe pomiary, musi być raz do roku kalibrowany.

Jak samemu skalibrować alkomat? Przede wszystkim do tej czynności należy posiadać odpowiedni sprzęt, który wymaga od nas niemałego wkładu finansowego. Na pierwszym miejscu należy zaopatrzyć się w symulator wydechu, następnie we wzorce alkoholu, a na końcu posiąść odpowiednią wiedzę na temat tego, jak skorzystać z tych urządzeń i skalibrować sprzęt. Tak wyposażeni możemy przystąpić do pracy, jednak należy pamiętać, że początkowa inwestycja będzie bardzo duża.

Czy są prostsze sposoby na kalibrację alkomatu? Oczywiście. W Polsce działa wiele serwisów, które mają w swojej ofercie takie usługi. Koszt kalibracji wynosi od 50 do 100 złotych, dlatego warto zastanowić się nad tym, czy inwestycja w sprzęt do samodzielnego przeprowadzenia tego procesu jest opłacalna. Nie powinno się zapominać także o tym, że podczas własnoręcznej kalibracji coś może pójść nie tak, przez co możemy zepsuć alkomat.

Comments are closed.

Odkryj Tajemnice Kam

Nieopodal malowniczych krajobrazów i historycznych zabytków Cypru, zlokalizowana jest Kamera ...

Internet AirMax Wroc

Wrocław, znany jako "Wenecja Polski", to miasto o bogatej historii ...

SPEED TEST Internetu

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia stała się nieodłączną częścią naszego ...

Jakie prędkości s

Współczesne gry online stały się jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania ...

Airmax Internet na t

1. Wprowadzenie Airmax Internet to dynamicznie rozwijający się dostawca usług internetowych ...