Haftowanie diamentowe – hobby i relaksacyjna forma spędzania wolnego czasu

Haft diamentowy to metoda, która pozwala stworzyć „obraz” w reliefie z tysięcy małych błyszczących dżetów, które trzeba odpowiednio nakleić na płótno, które zostało wcześniej zadrukowane wieloma symbolami do naśladowania. Każdy diament trafia do określonej lokalizacji, każda lokalizacja ma swój symbol, a więc jest to rodzaj wielkiej układanki, którą składamy i stopniowo nabiera ona finalnego kształtu.
Efektem końcowym jest piękny obraz, który można oprawić i który estetycznie i ciekawie błyszczy w świetle lamp – dokładnie tak, jak błyszczą diamenty.

Każdy znajdzie coś dla siebie: krajobrazy, zwierzęta, miasta, bohaterowie kina, przedstawiciele świata dziecięcych bajek i wiele więcej pomysłów jest dostępnych dla osób zainteresowanych tego typu rozrywką. Potrzebne będą tylko wygodne szczypce do haftu diamentowego i pomysł pod tytułem: haft diamentowy jak wykonać?
Haft diamentowy jest zarówno prosty, jak i interesujący i można go porównać do haftu krzyżykowego, ale w sposób rozbudowany, taki w formacie wielowymiarowym.
Można się dobrze przygotować do tworzenia wspaniałych kreacji w domu, samodzielnie lub z rodziną a przed tym można rozmyślać o zagadnieniu z obszaru: haft diamentowy jak wykonać?