Zdobądź kartę rowerową

Nie tylko dzieci i młodzież uwielbiają jazdę na rowerze. Jest ona popularną formą przemierzania wielu dystansów w różnych celach. Rowerem można jeździć do pracy, do szkoły, na trening, dla aktywności po górach, po leśnych i miejskich ścieżkach, dla zabawy, dla towarzystwa, dla sportu.
Aby to było bezpieczne, musi być poparte wiedzą i praktycznymi umiejętnościami. Już w szkole podstawowej dzieci powyżej 10 roku życia mogą przystąpić do egzaminów sprawdzających to i pozwalających na zdobycie nowych kwalifikacji. Teorii uczą się na szkolnym przedmiocie techniki.
Szczególnie w okresie wakacji, miejskie komendy policji i straży miejskiej również stwarzają takie dodatkowe możliwości, pozwalające zdać egzamin na kartę rowerową 2022.
Przystąpienie do takiej akcji należy wcześniej zgłosić, a osoby młodociane muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. Sam egzamin sprawdza wiedzę i umiejętności w części pisemnej z teorii i praktycznej na specjalnie przygotowanym torze.
Dodatkową wiedzę można czerpać z różnych, na przykład internetowych źródeł lub z specjalnie do tego przygotowanych przez organizatorów broszur.
Warto w wolnym czasie skorzystać z takich ofert.