Bawmy się sezamku

Muleketu

Muleketu to grupa francuskich muzyków perkusyjnych, zafascynowanych brzmieniem i kultura afro-brazylijskiego Salvadoru, którzy postanowili zaszczepiac w Europie ducha tanca i muzyki. Glebokie afrykanskie korzenie muzyki samba-reggae, nadaja temu projektowi niesamowita energie, jest to sila, której nie mozna sie oprzec. Tetniace basem bebny surdo wprowadzaja sluchaczy w trans i pobudzaja do tanca. Prowadzony przez 2 lub 3 dyrygentów zespól, caly czas przeplata rytmy afrykanskie i afro-brazylijskie, wykonujac jednoczesnie skomplikowane choreografie taneczne. Nie da sie tylko obserwowac Muleketu – z nimi sie tanczy!
Istniejacy od dziesieciu lat zespól skupia lacznie 150 muzyków w dwóch osrodkach – Paryzu i Marsylii. Grupa byla gwiazda znanych festiwali, takich jak, Fete de la Musique we Francji czy Samba Festival w niemieckim Coburgu. Na poczatku 2008 roku zespól koncertowal na slynnym Pelourinho w stolicy stanu Bahia w Salvadorze. W Polsce zespól wystapil po raz pierwszy na imprezie Swietojanska Carnival w Gdyni w 2008 roku. Poza tym byl gosciem na 1. i 2. Afro-Brazilian Drums Festival (2008 i 2009) oraz 2. Samba Festival 2009 (Warszawa).
Lecio Leal

Brazylijczyk z krwi i kosci, znany tancerz, slynna osobowosc w swiecie samby brazylijskiej. W bardzo mlodym wieku dostal sie do jednej z najwazniejszych grup tanecznych w Poludniowej Ameryce. Z latwoscia pokonal rywali i wygral przesluchania do Teatro Municipal de Rio de Janeiro i Ballet da Cicade de São Paulo. Kolejne sukcesy zdobyl w Europie, a zwlaszcza w Niemczech gdzie mieszka do dnia dzisiejszego i prowadzi jedna z najlepszych w Europie brazylijskich grup tanecznych – Espirito da Dança. Wielokrotnie prezentowal w Polsce brazylijskie show i od tej pory bardzo chetnie uczestniczy w organizowanych przez nas przedsiewzieciach. W ciagu 2 dni festiwalu Lecio Leal poprowadzi warsztaty samby brazylijskiej.

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Odkryj Tajemnice Kam

Nieopodal malowniczych krajobrazów i historycznych zabytków Cypru, zlokalizowana jest Kamera ...

Internet AirMax Wroc

Wrocław, znany jako "Wenecja Polski", to miasto o bogatej historii ...

SPEED TEST Internetu

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia stała się nieodłączną częścią naszego ...

Jakie prędkości s

Współczesne gry online stały się jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania ...

Airmax Internet na t

1. Wprowadzenie Airmax Internet to dynamicznie rozwijający się dostawca usług internetowych ...